Transport medyczny Kraków - KGR

CAŁODOBOWY TRANSPORT MEDYCZNY

Prywatny transport medyczny i sanitarny realizujemy całodobowo w pełni wyposażonymi karetkami zgodnie z normami polskimi i europejskimi w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Potrzebujesz pilnie transportu: zadzwoń teraz!

Transport medyczny realizowany przez KGR to zawsze:

 • zespół złożony minimum z 2 ratowników
 • w razie potrzeby, do zespołu dołączyć może lekarz oraz pielęgniarka
 • w czasie transportu medycznego, pacjentowi może towarzyszyć osoba towarzysząca
 • kontaktując się z nami otrzymasz konkretną informację kiedy nasz zespół zjawi się u Ciebie
 • Jesteśmy dostępni 24 godziny, 7 dni w tygodniu przez cały rok

PRZEWÓZ CHORYCH I OPIEKA MEDYCZNA

Usługa spełnia wszystkie oczekiwania pacjentów i ich bliskich. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną pacjentom podczas transportu na terenie Krakowa, Polski oraz Europy. W ramach transportu medycznego i sanitarnego oferujemy transport między innymi dla:

 • osób niepełnosprawnych
 • pacjentów wymagających transportu pomiędzy szpitalami, placówkami medycznymi, przychodniami, pracowniami diagnostycznymi czy sanatoriami,
 • na badania oraz do miejsca zamieszkania,
 • osób do domów opieki,
 • chorych do różnych miejsc na terenie Polski oraz krajów Europy,
 • transport medyczny wykonujemy w dni robocze, wolne oraz święta!

24 GODZINY NA DOBĘ – 7 DNI W TYGODNIU

Przewozy realizujemy nowoczesną karetką wyposażoną w profesjonalny sprzęt medyczny pozwalający na bezproblemowy i bezpieczny transport medyczny w każde miejsce. Nasze karetki wraz z załogą są gotowe nieść pomoc także w nagłych sytuacjach gdzie liczy się każda sekunda!

 • zespół dopasowany jest do potrzeb pacjenta i jego stanu zdrowia. Istnieje możliwość obecności lekarza podczas transportu – wszystkie dowiesz się kontaktując się z nami.
 • oferujemy załogę posługującą się językiem pacjenta oraz  w języku kraju, do którego jest ona przewożona.

PRYWATNE POGOTOWIE – TRANSPORT MEDYCZNY

Transport medyczny za pomocą profesjonalnie wyposażonych karetek

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko najnowsze i bardzo dobrze wyposażone karetki. Posiadamy także specjalistyczny sprzęt, za pomocą którego transport sanitarny i medyczny jest komfortowy, a zarazem przebiega sprawnie i bezpiecznie. Jesteśmy gotowi na wszelkie sytuacje – nawet te, wymagające ratowania życia!

Nasze karetki umożliwiają przewóz osób chorych oraz niepełnosprawnych na terenie Krakowa, Polski oraz Europy. Do każdego transportu medyczne podchodzimy indywidualnie z dbałością o każdy szczegół. Oferujemy usługi zgodne z obowiązującymi normami i przepisami z zachowaniem wszystkich standardów wygody i bezpieczeństwa. Ponadto nasze prywatne pogotowie to skuteczne rozwiązanie w nagłych przypadkach – Służymy profesjonalną pomocą.


TRANSPORT MEDYCZNY NA TERENIE: KRAKÓW, POLSKA I EUROPA

Oferujemy prywatny transport medyczny w Krakowie oraz na terenie całego kraju i transporty międzynarodowe. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły tego jak możemy Ci pomóc. Otrzymasz od nas także wstępną wycenę transportu.


JAK ZAMÓWIĆ USŁUGĘ TRANSPORTU MEDYCZNEGO?

Zlecenia przyjmujemy całodobowo niezależnie czy jest to dzień roboczy, wolny od pracy czy święto. Aby zamówić transport karetką, skontaktuj się z nami. Nasz specjalista dostępny 24h/7 przyjmie Twoje zamówienie oraz doradzi odpowiednie rozwiązania dopasowane do potrzeb. Chętnie też odpowie na wszelkie Państwa pytania.


KONTAKT

tel.: 793 420 872


CENNIK TRANSPORTU MEDYCZNEGO

Transport medyczny na terenie Krakowa, krajowy lub międzynarodowy:

→ Wycena indywidualna pod numerem telefonu: 793 420 872

Zespół oraz dodatkowy sprzęt i wyposażenie zawsze dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeby i stanu transportowanej osoby. Cena obejmuje pełną i profesjonalną opiekę nad pacjentem od początku realizacji zlecenia aż do jego zakończenia.

Transport medyczny - sposoby płatności

Sposób płatności:

 • w dniu transportu – płatność gotówką,
 • przedpłata na konto bankowe

Wystawiamy fakturę VAT

 


FAQ – TRANSPORT MEDYCZNY

1. Co to jest transport medyczny?

Transport medyczny to usługa, która polega na przetransportowaniu karetką chorego pacjenta do placówki medycznej. Sprawdzi się on w sytuacji, w której pacjent nie jest w stanie samodzielnie się poruszać lub zdolność ta jest w znacznej części ograniczona.

2. Jak załatwić transport medyczny?

Zlecenia przyjmujemy całodobowo, bez względu na to, czy jest to dzień roboczy, czy święto. Aby zamówić usługę, należy skontaktować się z nami pod numerem 793 420 872. Podczas rozmowy, będą mogli Państwo nie tylko złożyć zamówienie, ale także uzyskać kompleksowe doradztwo i odpowiedź, na nurtujące pytania.

3. Ile kosztuje transport medyczny do Polski?

Koszt transportu medycznego z zagranicy do Polski uzależniony jest od wielu czynników. Należą do nich między innymi ilość kilometrów, które zespół musi pokonać, w tym także tych przebytych bez chorego. Ponadto, istotny w tym przypadku jest także stan zdrowia pacjenta, który wpływa na ilość i rodzaj sprzętu, który musi znaleźć się na pokładzie karetki, a także specjalistów, odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i kompleksową opiekę chorego.

4. Kiedy przysługuje mi bezpłatny transport medyczny?

Transportowany pacjent, teoretycznie nie ponosi bezpośrednio żadnych kosztów transportu medycznego jedynie w przypadku, gdy jego ubezpieczenie zdrowotne obejmuje wyżej wymienioną usługę. Kwestia rozliczenia się za transport medyczny z ubezpieczycielem jest ustalana indywidualnie między ubezpieczonym, a ubezpieczycielem. Skontaktuj się z nami a przedstawimy Ci szczegóły.

5. Czy ubezpieczenie pokrywa koszty transportu medycznego z zagranicy?

Tak, każde z ubezpieczeń, nawet to podstawowe obejmuje transport medyczny do Polski. Należy jednak pamiętać, że polisa pokrywa wydatki do sumy ubezpieczenia, a te w krajach znajdujących się w odległych zakątkach świata mogą być o wiele większe niż zakładane w najbardziej podstawowej wersji.

6. Czy dostanę paragon / fakturę za transport?

Tak, wystawiamy faktury za świadczone usługi z zakresu transportu medycznego.

7. Czy transport sanitarny jest świadczeniem zdrowotnym?

Tak, jest to świadczenie zdrowotne, gdyż jest to działanie służące zachowaniu, ratowaniu i przywracaniu lub poprawie zdrowia.

8. Jakie normy powinna spełniać karetka pogotowia ratunkowego aby móc wykonywać transport medyczny w Polsce?

W Polsce kwestie dotyczące norm i standardów związanych z karetkami pogotowia ratunkowego oraz transportem medycznym reguluje Ministerstwo Zdrowia. Poniżej znajdują się ogólne wytyczne, które powinny być spełniane przez karetki pogotowia ratunkowego:

 1. Normy Techniczne:Karetka pogotowia ratunkowego musi spełniać określone normy techniczne i bezpieczeństwa. Obejmuje to wymagania dotyczące konstrukcji, wyposażenia, systemów komunikacji, oświetlenia awaryjnego itp.
 2. Sprzęt Medyczny: Karetka musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt medyczny, umożliwiający udzielenie podstawowej opieki medycznej w trakcie transportu. W zależności od rodzaju transportu, specjalistyczny sprzęt może być również wymagany.
 3. Personel Medyczny: Transport medyczny powinien być przeprowadzany przez odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny. W zależności od stanu pacjenta, może to obejmować ratowników medycznych, pielęgniarki oraz lekarzy.
 4. Zgodność z Protokołami Medycznymi: Karetka powinna działać zgodnie z ustalonymi protokołami medycznymi, uwzględniającymi procedury postępowania w różnych sytuacjach medycznych.
 5. Systemy Śledzenia i Komunikacji:*Karetka powinna być wyposażona w systemy śledzenia i komunikacji, umożliwiające skuteczną koordynację działań zespołu medycznego oraz ewentualne zgłaszanie sytuacji awaryjnych.
 6. Przepisy Sanitarne: Karetka powinna być utrzymana w czystości zgodnie z przepisami sanitarnej, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego.